Cartagena – místo s bohatou historií
Cartagena (přes 200.000 obyvatel), novodobé španělské Kartágo, je město s dlouhou historií, které najdete na jihovýchodě Španělska v provincii Murcie, nedaleko od oblíbeného letoviska Mar Menor.
Historie
Cartagena byla založena kolem roku 220 před naším letopočtem Kartaginci (vojevůdce Hasdrubal Sličný) a byla jedním z nejdůležitějších obraných přístavů ve Středomoří a významnou námořní základnou.
Město má velmi bohatou historii. Postupně se stalo punským, římským, vojenským i secesním. Díky tomu zde zůstalo mnoho nádherných věcí k vidění a spousta historických skvostů. K nahlédnutí láká malebný přístav, stará část města (zahrnuje punské hradby, býčí arénu, římské divadlo a palác Aquirre) nebo úzké středověké uličky s mnoha bary a restauracemi.
Římské divadlo
Asi nejslavnější a nejoblíbenější památkou Cartageny je Římské divadlo staré přes 2000 let. Tato památka byla objevena poměrně nedávno, bylo to v roce 1988. Bylo schované pod zříceninou staré katedrály. Dnes se zde nachází i muzeum, protože během obnovy se zde našlo mnoho artefaktů, které by měli lidé vidět.
Hrad Castillo de la Concepción
Nad městem se hrdě tyčí starobylý hrad Castillo de la Concepción. Byl postaven na místě původní arabské pevnosti. Z vyhlídky u hradu se pokocháte nádhernými výhledy na celé město a přístav. Na hrad můžete dojít pěšky a udělat si příjemnou procházku nebo můžete použít panora-matický výtah Gisbert.
Národní centrum pro námořní archeologii
Starověký přístav tohoto místa stále vydává nové a nové nálezy. Kdo je chce vidět, neměl by minout Národní centrum pro námořní archeologii Arguá. Nachází se zde velké množství artefaktů – kly mamuta, poklad Nuestra Seňora de Las Mercedes skládající se z 14,5 tun zlatých mincí.
Festival Kartáginci a Římané
V historickém městě Cartagena se každoročně koná jedna velmi zajímavá „fiesta“ (festival), která má kořeny v kartaginské a římské kultuře. V druhé polovině září se ocitnete uprostřed druhé punské války. Akce začíná založením města kartaginským vojevůdcem a končí dobytím města Římany. Po deset „bojových“ dnů se v ulicích řinčí zbraněmi, městem procházejí průvody v kostýmech, vše doprovází hudba, tanec a dobré jídlo a pití.